ייצוג במשפט תעבורה

הייצוג בתיק תעבורה כמוהו כייצוג במשפט פלילי לכל דבר ועניין, לרבות סדר הדין הפלילי ודיני הראיות, ומכאן החשיבות במתן ייצוג רציני ומקצועי במשפט תעבורה.

בשנים האחרונות חלה החמרה דרסטית בתחום התעבורה אשר באה לידי ביטוי הן באכיפת עבירות תנועה חמורות ע"י משטרת ישראל, והן בעונשים המוטלים על נהגים בגין ביצוע העבירות הללו. מידי יום מוגשים לבתי המשפט השונים עשרות כתבי אישום לשיפוט מהיר, כאשר כבר בתחילת המשפט עותרת המדינה לעונש של מאסר מאחורי סורג ובריח, במידה ויורשע הנאשם. אם פעם נהוג היה לחשוש מעונש של פסילת הרישיון למשך מספר חודשים, בימינו אנו עדים לא רק לפסילות מינימום לתקופה של שנתיים ויותר, אלא אף לעונשי מאסר ממשיים.

במקרים של עבירות חמורות וחוזרות כגון נהיגה בשכרות או נהיגה בזמן פסילה, מוגשות יחד עם כתבי האישום בקשות להארכת מעצר עד לתום ההליכים. מדובר במדיניות משטרתית ומשפטית של אפס סובלנות כלפי נהגים המעורבים בעבירות תעבורה חמורות יותר מפעם אחת. הצדקת דרישת המדינה למעצרו של נהג עד לתום ההליכים נובעת מהתפיסה לפיה נהג אשר ביצע בפעם השנייה עבירה תנועה חמורה דינו להיעצר מאחורי סורג ובריח שכן מורא הדין אינו חל עליו וכי התנהגותו ויחסו לחוק מצביעים ישירות על מסוכנות.

על מנת להתמודד עם הליך המעצר ולהביא לשחרור העצור נדרשת התמצאות ברזי המשפט הפלילי, דיני המעצרים, ניתוח ראיות התביעה, פקודת ותקנות התעבורה, שימוש בפסיקה רלוונטית, וכמובן, ניסיון רב.

עו"ד אורן חקון מתמחה בייצוג נאשמים ועצורים בעבירות תעבורה, בעיקר החמורות שבהן. הניסיון הרב שנצבר עם השנים והבקיאות בסדרי הדין הפלילי, דיני מעצר ודיני הראיות הם מה שהופכים את הייצוג בבית המשפט לאמנות של ממש המביאה לתוצאות משפטיות אפקטיביות ביותר.

עו"ד חקון מלווה את לקוחותיו החל מייעוץ ראשוני שניתן מיד לאחר ביצוע העבירה ועוד לפני החקירה המשטרתית, וכאמור, ייצוג הלקוחות בבית המשפט באשר הם עצורים או נאשמים.